Financial,Data,On,A,Monitor,As,Finance,Data,Concept.,Analytics

„Valstybės investicinis kapitalas“ itin sėkmingai išplatino 30 mln. eurų vertės inauguracinę obligacijų emisiją

Rugsėjo 15 d.  UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ (VIK) itin sėkmingai išplatino 4 metų trukmės 30 mln. eurų vertės inauguracinę obligacijų su valstybės garantija emisiją. Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“ visai 400 mln. eurų obligacijų programai suteikė reitingą „A“. VIK pagal poreikį etapais investuos į „Valstybės investicijų valdymo agentūros“ (VIVA) valdomą „Pagalbos verslui fondą“.

VIK išplatintos obligacijos bus listinguojamos „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje. Be to, išplatintos obligacijos gali dalyvauti Europos centrinio banko pinigų politikos operacijose.

„Skandinavijos rinkoje veikiantys profesionalūs investuotojai palankiai įvertino visą programą, valstybės garantiją bei suteiktą A reitingą pasiūlydami itin patrauklų 0,045 proc. pajamingumą. Emisija sulaukė tikrai didelio susidomėjimo – paklausa 8 kartus viršijo pasiūlą. Iš viso emisija sulaukė 21 investuotojo, kurių daugiau nei trečdalis yra iš užsienio rinkų, o minimali numatyta investicija buvo 100 000 eurų“, – emisijos rezultatais džiaugėsi VIK vadovas Robertas Vyšniauskas.

Pasak jo, didelis investuotojų susidomėjimas ir patrauklios palūkanos patvirtina, kad rinka pasitiki valstybės sukurtu  tvariu investavimo modeliu ir Fondo investavimo strategija.

„Pagalbos verslui fondas šiuo metu jau yra priėmęs sprendimų investuoti už 163 mln. Eur, iš kurių jau turime įsipareigojimų už beveik 100 mln. Eur, todėl nenutrūkstamas ir savalaikis lėšų investavimas į Fondą leis ir toliau patraukliomis sąlygomis teikti finansavimą įmonėms ir užtikrinti, kad valstybės pagalba verslą pasiektų laiku ir tokia apimtimi, kokia verslui yra reikalinga,“ – verslo poreikius investicijoms komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas. 

Pasak D. Vilčinsko ruduo neatnešė daugiau užtikrintumo verslui. Įmonės susiduria su išaugusiomis žaliavų kainomis, dėl pandemijos sutrikusiomis tiekimo grandinėmis, nepakankamu bankiniu finansavimu, būtinųjų investicijų stabdymu – šiuos ir kitus pandemijos iššūkius padeda išspręsti Pagalbos verslui fondas. Fondas skolina įmonėms išpirkdamas obligacijas, teikdamas paskolas arba investuodamas mišriais instrumentais.

„Ši emisija yra patogus ir teisingai struktūruotas įrankis „Valstybės investiciniam kapitalui“, leisiantis pritrauktas lėšas investuoti į Pagalbos verslui fondą bei padėti finansuoti pandemijos laikotarpiu likvidumo poreikį jutusius verslus, pasiruošusius ekonomikos atsigavimo laikotarpiui ir planuojantiems tolimesnę plėtrą. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie itin sėkmingo pirmosios obligacijų emisijos platinimo ir laukiame naujų įmonės žygių į kapitalo rinką“, – sakė Paulius Žurauskas, „Luminor“ rinkų departamento direktorius.

Apie Pagalbos verslui fondą (PVF):

Pagrindinis Pagalbos verslui fondo tikslas – padėti vidutinėms ir didelėms Lietuvoje veikiančioms įmonėms, susidūrusioms su COVID-19 sukeltais iššūkiais. Fondas siekia tapti tvariu partneriu vidutinėms ir stambioms įmonėms, kurios negauna finansavimo iš tokias paslaugas teikiančių rinkos dalyvių. Valstybės investicijos prisideda prie stambių ir vidutinių verslų išsaugojimo bei atskirų ekonomikos sektorių skatinimo ir vystymosi.  Pagalbos verslui fondą valdo Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA). Visą informaciją apie fondo veiklą, investavimo kriterijus ir paraiškos formas galima rasti PVF interneto svetainėje (www.viva.lt).  

© UAB „Valstybės investicinis kapitalas“